Lidostas Latvijā

Latvijā kopumā ir ap 15 lidostu, kas nodrošina gan iekšzemes, gan starptautiskos lidojumus. Lielākā no tām ir Rīgas lidosta, kura ir arī nozīmīgākais gaisa satiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Rīgas lidosta [RIX]

Rīgas starptautiskā lidosta atrodas Mārupes novadā, aptuveni 10 kilometrus no Rīgas centra. Tā ir lielākā lidosta Latvijā, kura 2021. gadā apkalpoja gandrīz 5 miljonus pasažieru. Lidostā bāzējas nacionālā aviokompānija AirBaltic, kā arī SmartLynx Airlines.

Rīgas lidostā ir pieejami tiešie lidojumi uz vairāk nekā 80 galamērķiem Eiropā, Āzijā un Tuvajos Austrumos. Nozīmīgākie starptautiskie maršruti ir uz Londonu, Parīzi, Maskavu, Stokholmu, Frankfurti, Istabulu u.c. Rīgas lidosta ir arī nozīmīgs kravu pārvadājumu mezgls.

Liepājas lidosta

Liepājas lidosta atrodas Grobiņas novadā, 15 kilometrus no Liepājas pilsētas centra. Tā ir otrā noslogotākā pasažieru lidosta Latvijā aiz Rīgas. 2021. gadā Liepājas lidosta apkalpoja 175 000 pasažieru.

Galvenie regulārie maršruti no Liepājas lidostas ir uz Rīgu, kurus apkalpo gan AirBaltic, gan SmartLynx Airlines. Tiek piedāvāti arī čarterreisi uz citām Eiropas pilsētām, galvenokārt Lielbritānijā un Skandināvijā. Lidosta pamatā kalpo kā bāzes lidosta prāmju aviokompānijai SmartLynx Airlines.

Ventspils lidosta

Ventspils lidosta atrodas Ventspils ostas tuvumā, 5 km no pilsētas centra. Tā ir trešā noslogotākā pasažieru lidosta Latvijā aiz Rīgas un Liepājas. 2021. gadā tā apkalpoja 29 000 pasažieru.

Galvenie regulārie tiešie maršruti no Ventspils ir uz Rīgu (AirBaltic), Varšavu, Hamburgu un Antverpeni. Lidosta pamatā tiek izmantota privātajiem un biznesa čarterreisiem. Tā nodrošina aviācijas pakalpojumus naftas un gāzes nozarē strādājošajiem uzņēmumiem.

Citas lidostas

Latvijā darbojas arī vairākas mazākas reģionālās lidostas – Daugavpils, Jūrmalas (Tukuma novads) un citas. Tajās galvenokārt notiek neregulāri iekšzemes čarterreisi, kā arī tās izmanto mācību un izklaides lidojumiem. Šīs lidostas apkalpo ievērojami mazāku pasažieru skaitu.

Kopumā Latvijas lidostas nodrošina plašas iespējas nokļūt galvenajos virzienos gan Eiropā, gan Āzijā un citur pasaulē. Modernizējot infrastruktūru un palielinot maršrutu klāstu nākotnē, tiek plānots audzēt Latvijas lidostu kapacitāti un nozīmi starptautisko aviopārvadājumu jomā.

Lidostu nozīme Latvijas transporta sistēmā un ekonomikā

Kopumā Latvijas lidostām ir būtiska nozīme valsts transporta infrastruktūrā un ekonomikā. Lidostas nodrošina gan iekšzemes, gan starptautiskos pasažieru un kravu pārvadājumus ar aviotransportu.

Latvijas lielākā lidosta ir Rīgas lidosta, kura ir ne tikai vietējais, bet arī Baltijas valstu aviācijas centrs. Tās jauda, termināļu skaits un tiešo galamērķu klāsts ļauj tai konkurēt ar lielākajām Austrumeiropas lidostām. Rīgas lidosta ir būtisks Latvijas tranzīta mezgls, kas savieno Rietumeiropu, NVS valstis un Āziju.

Otras lielākās lidostas Liepājā un Ventspilī veicina biznesa attīstību attiecīgajos reģionos un nodrošina tos ar gaisa satiksmi. Mazākās reģionālās lidostas arī sniedz ieguldījumu vietējā tūrisma un uzņēmējdarbības atbalstam.

Nākotnē, attīstoties Lidostu “Rīga” jaunajam terminālim un pieaugot pasažieru skaitam, ir cerības uz pakāpenisku izaugsmi lidostu un aviopārvadājumu nozarē Latvijā.

Lidostas – ceļš uz pasauli

Latvijas lidostas ir modernas un ērtas, nodrošinot tiešos lidojumus uz daudzām pasaules valstīm. Rīgas lidosta katru gadu uzņem miljoniem pasažieru, piedāvājot plašu maršrutu klāstu gan Eiropā, gan Āzijā un NVS valstīs.

Arī reģionālās lidostas Liepājā, Ventspilī un citviet Latvijā nodrošina čarterreisus un regulārus lidojumus uz galvenajiem virzieniem. Tās kļūst arvien pieejamākas, paverot ceļošanas iespējas ikvienam.

Aicinām izmantot Latvijas lidostu pakalpojumus, lai ērti un ātri sasniegtu savus galamērķus! Iepazīstiet pasauli, lidodami no mūsu lidostām!